Skip to main content

ВІДДІЛЕННЯ ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ – ДИТЯЧИЙ ХОСПІС

З 1 січня 2018 р. в лікарні відкрилося відділення паліативної допомоги – дитячий хоспіс на 20 ліжок для надання цілодобового кваліфікованого паліативного лікування та догляду, психологічної, соціальної та духовної підтримки хворої дитини і членів її родини, хворих з важким та/або складним перебігом захворювання. Провідним напрямком відділення є забезпечення впровадження єдиних підходів щодо діагностики, лікування, дієтотерапії, диспансерного спостереження дітей, які потребують паліативної допомоги у віці від 1 до 18 років.

Діяльності відділення паліативної допомоги (дитячий хоспіс) направлена на удосконалення рівня якості надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню міста відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.01.2013 р. № 41 «Про організацію паліативної допомоги в Україні» та вимог чинного законодавства.

Відділення оснащене сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, системою екстреної медичної зв’язку «пацієнт – медичний персонал». У відділенні облаштована палата інтенсивної терапії, маніпуляційна, кабінети для лікарів і медичного персоналу, логопеда, психолога, зал лікувальної фізкультури та масажу, гідромасажна ванна. Крім цього, обладнані місця відпочинку для батьків, затишний зал-хол для проведення нарад або дитячих свят. Проведено озеленення території. Будівля оснащена підйомником, пандусами, спеціально облаштованими санвузлами, ігровими кімнатами і дитячим майданчиком для дітей з обмеженими можливостями.

КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД НАДАННЯ ПАЛІАТИВНОЇ ПЕДІАТРИЧНОЇ ДОПОМОГИ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ ФАХІВЦЯМИ ПАЛІАТИВНОГО ВІДДІЛЕННЯ:

І. МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ (ПЕДІАТРИЧНИЙ СУПРОВІД)

Помазуновська Олена Петрівна, завідувач паліативного відділеняя, к. мед.н., лікар педіатр вищої категорії.

Досвід роботи з 2002р. Член Харківської асоціації дитячих лікарів.

Професійні навички: призначення та інтерпретація різних методів обстеження, відстеження ефективності лікувального процесу. Оформлення та ведення медичної документації на електронних носіях. Розробка і адаптація локальних протоколів на підставі затверджених стандартів надання медичної допомоги. Проведення тренінгових майстер-класів, серед персоналу відділення щоо надання кваліфікованної паліативної допомоги

Педагогічна діяльність: Проведення занять зі студентами 5, 6 курсів всіх факультетів з тематичних циклів: дитяча ендокринологія, неонатологія, диференціальна діагностика соматичних захворювань.

Навчально-методична робота: Участь у розробці навчально методичнихрекомендацій і вказівок для студентів, лікарів-інтернів та викладачів. Співавтор 2-х монографій.

Науково-дослідна робота: Участь у виконанні планової науково-дослідної роботи кафедри. Є автором 45 наукових робіт, 1 патенту на корисну модель. Протягом періоду навчання у ВНЗ та практичної діяльності прийнято участь в роботі.


 

Толубаєва Ксенія Вікторівна, лікар-педіатр, лікар дитячий ендокринолог.

Досвід роботи з 2014р.

Професійні навички: Досвід у лікувальному процесі паліативних пацієнтів та навики спілкування з батьками тяжких хворих. Розробка індивідуальних реабілітаційних схем.

 

 

 


 

Ізотова Людмила Сергіївна, лікар-педіатр.

Досвід роботи з 2015р.

Професійні навички: Досвід у лікувальному процесі паліативних пацієнтів та навики спілкування з батьками тяжких хворих. Розробка індивідуальних реабілітаційних схем.

 

 

 

 


 

Коршикова Ольга Олександрівна, лікар педіатр.

Досвід роботи з

Професійні навички:

 

 

 

 


Пилипець Ліна Андріївна, лікар-педіатр

Досвід роботи з

Професійні навички:

Передові технології:


ІІ. ПСИХОЛОГО – ПЕДАГОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Цимбалюк Ірина Володимирівна, спеціаліст з дошкільного виховання, логопед

Досвід роботи з 2014р.

Професійні навички:

Передові технології: З метою створення однієї з ланок комплексної медико- педагогічної системи реабілітації дітей, підлітків, які страждають тяжкими мовленнєвими порушеннями (дизартрія, ринолалія, заїкання, порушення голосу)

Запропоновано впровадження міогімгастичного комплексу вправ, націленого на нормалізацію дихання та роботу м’язів, підіймаючих нижню щелепу. Запропоновано сегментарно-рефлекторний масаж з метою стимуляції мовної активності, нормалізації тонусу м’язів, розробка кінестетичних відчуттів з використовуванням додаткових методик, а саме зондового масажу Новікової, масажу долонних поверхонь, прищепного масажу, масажу шестигранним олівцем, масажу щітками, масажу з елементамСу-Джок терапії. Протекційна робота при поражені  лицьового нерву.Запуск мови: система роботи  з не мовними дітьми. Принципи роботи щодо подолання порушення ковтання у дітей з дитячим церебральним паралічем. Підготовка до школи.


 

Беляєв Станіслав Ігорович 

Досвід роботи з

Професійні навички:

Передові технології: З метою створення умов для постійного психологічного супроводу батьків, а також індивідуальної психотерапевтичної допомоги та профілактики професійного вигорання співробітників. Запропоновано впровадження передових технологій, а саме розробка занять щодо розвитку ідеомоторики та аутотренінгу за Шульцем у психокорекційній роботі практичного психолога.

 

 


Реуцька Юлія Вікторівна, олігофренопедагог, логопед

Досвід роботи з 2017 р.

Професійні навички: Корекційний педагог дітей з порушеннями ментального розвитку з поглибленим вивченням дитячої психології та елементами дитячого масажу.

Передові технології: З метою створення педагогічно-корекційної роботи, а саме тренування зорової фіксації, стимулювання вольової сфери, активізації соціально-емоційного сприйняття. Запропоновано попередня педагогічна діагностика у кожної дитини: моторної функції (хапальний рефлекс, маніпуляції предметом), сенсорних аналізаторів (тактильні відчуття, короткочасна фіксація погляду), реакції на звукові подразники (мелодії, звуки тварин та т.і), психоемоційного сприйняття (реакція на звернену мову та/або на ім’я), виконування інструкції, соціально-емоційного сприйняття, когнітивної сфери, експресивної мови.

 


ІІІ. ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

 

Макотченко Ольга Анатоліївна, інструктор з лікувальної фізкультури

Досвід роботи з 2006 р.

Професійні навички: Навик роботи проведення індивідуальних та групових занять з лікувальної фізкультури. Контролювання стану пацієнта під час занять. Складання індивідуальних комплексів для дітей з порушенням опорно-рухового апарату та дітей з генетичними хворобами.

Передові технології: З метою зменшення спастики кінцівок та збільшення обсягу рухів запропоновано додаткові методики, а саме тейпування та Бобот-терапія.

 


Сорокін Роман Олексійович, фізичний реабілітолог, дитячий масажист

Досвід роботи 2000р.

Професійні навички: Володіння різноманітними техніками масажу зпоглибленими знаннями щодо пацієнтів з різним ступенем опорно-руховихпорушень. Розробка індивідуальних програм реабілітації у дітей з неврологічними захворюваннями.

Передові технології: З метою зменшення спастики кінцівок та збільшення обсягу рухів запропоновано використвування гідромасажної вани.


ІV. СОЦІАЛЬНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Супровід індивідуально кожного пацієнта забезпечено завдяки

 •  громадській організації «ДоброТАК»
 • Допомога в оснащенні відділення і благоустрій території надають:
 • громадська організація «Астерікс»
 • пітомник декоративних рослин «Щавель»
 • громадській організації «Харківський фонд психологічних досліджень», що реалізує проект Лікарняні клоуни в Харкові
 • Товариства з обмеженою відповідальністю «DX системи»
 • Товариства з обмеженою відповідальністю «Червоний хрест»
 • «Фонд робітничої благодійності» міста Берінгерсдорф-Швайг
 • громадська організація «Харків Гуманітарний»
 • благодійний фонд «Щастя на долоні»
 • компанія «Кредо»
 • IT-компанія «MobiDev»
 • Національний Фармацевтичний Університет
 • Клуб «Спарта»
 • Фондом «Професійний розвиток Харкова», проведено тренінги для батьків по психологічній підтримці та з профорієнтації з можливістю проходження безкоштовного освітнього курсу за обраною професією.
 • Благодійного фонду «Харківський центр волонтерів»

В травні 2019 року в лікарні розпочала роботу громадська Благодійна рада, яка створена з метою забезпечення права громадян
на участь в управлінні та здійсненні громадського нагляду за порядком отримання та розподілом благодійних (добровільних)
внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб в сфері охорони здоров’я.  В склад Ради входять – благодійний фонд «Успіх в
єдності», громадська організація «Добро так», бізнес клуб «Альянс», громадська організація «Ділові жінки».

 

ПОРЯДОК ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ ДО ПАЛІАТИВНОГО ВІДДІЛЕННЯ-ДИТЯЧИЙ ХОСПІС:

Госпіталізація паціентів здійснюється у плановому порядку за попереднім узгодженням завідуючим відділення.

При переведенні пацієнтів з іншого медичного закладу за попереднім узгодженням з заступником головного лікаря з медичної частини КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ХМР.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПЛАНОВОЇ ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ ДО ПАЛІАТИВНОГО ВІДДІЛЕННЯ:

 • Копія свідоцтва про народження;
 • Копія свідоцтва про інвалідність;
 • Довідка про епідоточення, щодо щеплення /або медичний відвід від щеплення;
 • Виписка з поліклініки за місцем проживання з направленням;
 • Копія виписки останнього обстеження в профільному стаціонарі;
 • Копія флюрографічного обстеження супроводжуючої особи;
 • Копія паспорту батьків дитини /або супроводжуючої особи.

ПОКАЗАННЯ ДО ГОСПІТАЛІЗАЦІЇЇ У ПАЛІАТИВНЕ ВІДДІЛЕННЯ:

 1. медичні;
 2. соціальні (неможливість догляду в домашніх умовах).

ЗАГАЛЬНІ ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ГОСПІТАЛІЗАЦІЇЇ У ПАЛІАТИВНЕ ВІДДІЛЕННЯ:

 • Гострі інфекційні захворювання;
 • Стан, який потребує хірургічного лікування;
 • Психичні розлади;
 • Гострі захворювання шкіри.

ЗА ЧАС РОБОТИ ВІДДІЛЕННЯ, ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ МЕТИ, А САМЕ, СТВОРЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПЕДІАТРИЧНОЇ ПАЛІАТИВНОЇ  ДОПОМОГИ ДИТЯЧОМУ НАСЕЛЕННЯ М. ХАРКОВА ЗАБЕЗПЕЧЕНО:

 1. сучасними ефективними технологіями ведення симптомів;                                                                             
 2. сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, системою екстреної медичної зв’язку «пацієнт – мед. персонал»
 3. умови підтримки членів родини пацієнтів дитячого віку;                                                                                 
 4. створено ігровий простір та затишний зал хол для проведення дитячих свят, обладнані місця відпочинку для батьків.                                                                                                                                         
 5. впроваджено контроль та моніторинг надання педіатричної паліативної допомоги згідно європейських стандартів якості медичної допомоги;
 6. залучено соціальні служби, освітянські заклади, громадські та релігійні організації для надання соціальної, духовної та психологічної підтримки дітей та членів їх родин;                                                     
 7. налагоджено взаємозв’язок між громадськими та недержавними громадськими організаціями у виконанні Програми, розвиток благодійності та волонтерства;                                                                       
 8. для надання ефективної консультативної (міждисциплінарної) допомоги дітям, які перебувають у паліативному відділенню підписано контракт на співробітництво між кафедрою «педіатрії №1 та неонатології» Харківського національного медичного університету та дитячим Хоспісом;
 9. у відділенні для забезпечення непереривного комплексу реабілітаційних заходів (лікування, освіта) під контролем лікарсько-педагогічної команди: педіатра, дитячого невролога, дитячого психіатра, лікаря-психотерапевта, логопеда та психолога, медичної сестри;
 10. сформована модель комплексної реабілітації «Тандем – партнерство», «дитина – сім’я – фахівець», яка полягає у гармонійному поєднанні медичного та соціально-педагогічного аспектів реабілітації
 11. облаштована палата інтенсивної терапії, маніпуляційна, кабінети для лікарів і медичного персоналу, логопеда, психолога, зал лікувальної фізкультури та масажу, гідромасажна ванна.                                       
 12. будівля оснащена підйомником, пандусами, спеціально облаштованими санвузлами, ігровими кімнатами і дитячим майданчиком для дітей з обмеженими можливостями.