Skip to main content

ФІЗІОТЕРАПЕВТИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Фізіотерапевтичне відділення функціонує у відповідності з наказами МОЗ України № 260 від 30.12.1993 року «Про організацію та вдосконалення фізіотерапевтичної допомоги населенню України» та від 29.12.1997 р. № 318 «Про вдосконалення рефлексотерапевтичної служби в Україні». З метою підвищення рівня якості надання медичної допомоги і вдосконалення науково-практичної співпраці відділення керується методичними рекомендаціями кафедри фізіотерапії Харківської иендичної академії післядипломної освіти.

В фізіотерапевтичному відділенні лікарні функціонує водолікувальниця, яка оснащена унікальною гідромасажною ванною “Гейзер” з багаточисельними повітряними та водними форсунками, ваннами «Джакузі», перлинною, гідромасажними ваннами для кінцівок, що надає можливості проводити повноцінну реабілітацію хворим дітям. Служба ЛФК має зал логоритмики, сенсорної інтеграції, тренажерний зал, зал гідротерапії. Фізіотерапевтичне відділення оснащено в повному обсязі сучасним медичним обладнанням для проведення багатоканальної електростимуляції, мікрохвильової резонансної терапії, магніто-інфрачервоно-лазерного випромінювання, а також в наявності є різноманітні вібромасажери, тощо. У практику реабілітації впроваджено методики Бобат-терапії, комплекс лікувальної фізкультури в костюмі «Гравістат», техніка Фельденкрайза, та інші види лікувальної фізкультури. Придбано сучасне обладнання для залів сенсорної інтеграції та оздоровчої гімнастики.

За підтримки Харківського Німецького Центру і Служби старших експертів Німеччини в лікарні були проведені тренінги з методики Моше Фенделькрайза (яка лежить в основі методики Анат Баніель) з фахівцями з Німеччини в області реабілітології і соціалізації дітей з порушенням опорно-рухового апарату. Пацієнти з ураженням нервової системи та опорно-рухового апарату пройшли курс діагностики та терапії, проведені лекції та практичні заняття для лікарів неврологів дитячих і інструкторів ЛФК з основ зазначених методик, показаннями і протипоказаннями даного методу, ефективності лікування.

Багаторічний досвід роботи висококваліфікованих фахівців лікарні дає можливість впроваджувати в роботу свої рекомендації по удосконаленню надання спеціалізованої медичної допомоги дітям. А також, лікарі приймають участь у Міжнародних, Міжрегіональних науково-практичних конференціях, конгресах неврологів, педіатрів, психіатрів і наркологів та конференціях Української протиепілетичної ліги, Українсько-німецької медичної асоціації, а також в науково-практичній конференції на тему: «Паліативна допомога – шлях Інтеграції у Європейське та світове Співтовариство».